Jednoduchý návod ako vybrať vhodný matrac pre chrbticu

vhodny-matrac-pre-vas-chrbat1

Je ráno a vy znova  vstávate so stuhnutým a boľavým chrbtom. Bolesť chrbta vás trápi dlhú dobu a vy rozmýšľate, že už je najvyšší čas zaobstarať si nový a hlavne vhodný matrac pre chrbticu.

TIP na výživu kĺbov a segmentov chrbtice >>> UŽ LEN JEDEN KLIK K VÝŽIVE

Lenže  vždy sa nájde niečo dôležitejšie a vy odkladáte výber vášho milovaného matraca na neskôr. Poznám i ja  ten pocit, keď si človek hľadá milión dôvodov, prečo výber matraca odkladať. „Ten chrbát ma až tak nebolí.“,

„Nechce sa mi chodiť po obchodoch alebo hľadať matrac na internete“. To sú bežné výhovorky.

Pravdepodobne vás najviac odrádza obrovské množstvo informácií o matracoch. No z toľkých informácii ide jednoducho hlava prasknúť.

Milí čitatelia zachovajte pokoj a pohodu. Mám pre vás skvelé riešenie, ako sa dostať z informačného bludiska. V tomto článku vám odhalím  jednoduchý návod ako vybrať vhodný matrac pre chrbticu.

Ako vybrať matrac podľa polohy spánku

Najdôležitejším pravidlom ako vybrať ten správny matrac je, že vaša chrbtica musí byť počas spánku vo svojej prirodzenej polohe. Aké sú tieto pozície si rozoberieme ďalej.

1.Ak spíte v polohe na boku chrbtica by mala  byť z bočného pohľadu rovná.

Pri spánku na boku  odporúčam skôr mäkkší matrac, aby sa bedrová časť a šija  prirodzene zaborili do matraca, čím sa chrbtica stabilizuje do vodorovnej polohy, zabráni sa mravenčeniu končatín a stuhnutiu svalstva alebo jeho skráteniu.

2. Ak spíte viac na chrbte vaše telo by sa nemalo prepadávať do matraca. Inak povedané…..zadok by nemal byť hlboko zarytý v matraci.

V tomto prípade  odporúčam tvrdší matrac, ktorý zabezpečí stabilizáciu polohy chrbtice v jej prirodzenom tvare otočeného písmena “S”.

3. Ak spíte viac na bruchu váha vášho tela by mala byť rovnomerne rozložená na ploche matraca.

V tejto pozícii odporúčam stredne tvrdý matrac, ktorý sa viac prispôsobí vášmu telu.

Podľa odborníkov na bolesti chrbtice je spánok na bruchu nevhodný pre zachovanie zdravej chrbtice. Preto pri spánku na bruchu odporúčam spať s veľmi tenkým vankúšom alebo si dať špeciálnu podložku pod brucho, aby sa chrbtica vyrovnala.

Rady ako otestovať matrac pre chrbticu

Rada 1

Ak ste v predajni, tak si ľahnite na matrac a poproste predavača, alebo partnera (kamaráta), aby vám skontroloval, či máte chrbticu v správnej polohe. Ako som uviedol hore.

Rada 2

Riaďte sa svojimi vlastnými pocitmi, ak si ľahnete na matrac musíte mať z ležania na ňom príjemný pocit. V tom prípade, že vám nesedí aj napriek tomu, že je vaša chrbtica v správnych polohách tak hľadajte a ľahajte ďalej. 🙂

Rada 3

V mnohých prípadoch sa stáva, že sa vám ťažko rozhoduje, či bude vhodnejší mäkký alebo tvrdší matrac do vašej postele Riešením je, že si vyberiete matrac, ktorý má jednu stranu mäkkú a druhú tvrdšiu.

V tom prípade máte istotu, že ste našli vhodný matrac pre vašu chrbticu. Obojstranný matrac má i tú výhodu, že si ho môžete hocikedy otočiť a vybrať si tvrdosť akú potrebujete. 🙂

Pri výbere matraca  myslíte aj na výber vhodnej postele, roštu a  vankúša.  🙂 Prajem vám príjemné a hlavne úspešné  hľadanie.

TIP na výživu kĺbov a segmentov chrbtice >>> UŽ LEN JEDEN KLIK K VÝŽIVE

Komentáre