Cviky ak sekne v krku

Ak vám sekne v krku, tak si zacvičte tieto 2 cviky.

Najprv si ponaťahujte prsné svaly. Výdrž max 21 sekúnd. Opakujte 2krát. Tie sú často skrátené, ťahajú ramená dopredu a vzniká napätie v krčných, trapézových a medzilopatkových svaloch.

TIP na unikátnu náplasť bez chemického liečiva pre akútne i chronické bolesti krčnej chrbtice >>> UŽ LEN JEDEN KLIK K NÁPLASTI

Ak uvolníte prsný sval, tak sa uvolní napätie v krčných svaloch. Tu je jeden príklad ako vykonať strečing prsných svalov. Cvičte si pomaly a jemne aby ste necítili bolesť.

Posilnite si medzilopatkové svaly. 10 opakovaní 2krát. Ak sú primerane silné, tak bránia aby ramená šli dopredu a udržia vaše krčné svaly bez napätia.

Tu je jeden z príkladov ako jednoducho posilniť medzilopatkévé svaly.

Natrite si miesto akútnej bolesti chladivou mastičkou alebo dajte si na 10 min ľad cez plienku. Chlad vyvolá reflexnú obrannú reakciu svalu a ten sa prekrví viac z hĺbky. Rovnako utíši aj bolesť.

Ak netolerujete chlad, tak si radšej nič nedávajte. Ani teplo. Telo sa s tým samo vysporiada. Ak je prílišná bolesť tak si dajte tabletku proti bolesti.

A nakoniec je dobré, ak si dáte aspoň hodinku kľudový režim. Len tak ľahnúť do postele a úplne relaxovať. Aby vás nikto nerušil, aby ste sa dostali do duševnej pohody.

Je to preto, že emočná nepohoda vyvoláva stále napätie v svalových tkanivách, tie sa nedokážu uvoľniť a dochádza k seknutiu (sval je v stálom kŕči).

Preto je veľmi dôležité, aby ste si našli cca 1 hodku denne len pre seba a váš pokoj.

Ak seknutie trvá dlhšie ako 2-4 dni vyhľadajte lekára.

Komentáre