Ako môže tepelné žiarenie vášho tela podporiť liečbu akútnych i chronických bolestí chrbta a iných častí tela?

Výskumy potvrdili, že každý živý organizmus vrátane ľudského tela vyžaruje tepelné (infračervené) žiarenie na vlnových dĺžkach medzi 3 až 50 mikrónov.

Tepelnému žiareniu, ktoré sa pohybuje v rozmedzí vlnových dĺžok 5 až 1000 mikrónov sa označuje dlhovlné infračervené žiarenie (často ho poznáme pod medzinárodným označením FIR) , ktoré je voľným okom neviditeľné.

Ľudské telo nie len vyžaruje dlhovlné infračervené žiarenie, ale dokáže ho aj prijať.

Tento poznatok a iné vedecké zistenia prinútili vedcov, aby sa zamysleli nad tým, ako sa dá využiť dlhovlné tepelné žiarenia ľudského tela na zlepšenie zdravia pohybového aparátu.

Viac o tom sa dozviete ďalej.

Ako využiť dlhovlné tepelné žiarenie tela pre liečbu pohybového aparátu

Výskumníci prišli na to, že dlhovlné tepelné žiarenie (FIR) má preukázaný vplyv na zvýšenie látkovej výmeny buniek a urýchlenie ich obnovy a hojenia.

Rovnako podporuje rast buniek, zlepšuje krvný obeh, pôsobí proti vzniku chronického reumatizmu, tíši bolesť, redukuje únavu a stres a pôsobí proti všetkým druhom artritídy.

Dlhovlné tepelné žiarenie v porovnaní s tradičnými tepelnými zdrojmi (scuhé teplo, horúca voda …) má výhodu v tom, že dokáže prejsť hlbšie do mäkkého tkaniva.

Účinky FIR sú prakticky bezpocitové, pretože v hlbokých tkanivách nie sú tepelné receptory ako v pokožke.

Výskumníci bádali ako vrátiť dlhovlné infračervené lúče nášho tela (FIR – Far Infrared Rays) späť do nášho tela, bez jeho prehriatia.

Najlepšie sa to podarilo výskumníkom z Talianska, ktorí zistili, že toto žiarenie odráža špeciálna zmes oxidu titaničitého.

Túto zmes naniesli na pásku s možnosťou nalepenia na povrch pohybového aparátu. Tým jednoducho dosiahli, že sa dlhovlné infračervené žiarenie z tela odrazilo späť hlboko do svalového tkaniva.

Takto potom vyvinuli terapeutické náplasti, ktoré pomáhajú zmierňovať bolestivé symptómy bez použitia liekov.

Ak to celé zhrnieme, tak náplasť s vrstvou oxidu titaničitého nalepená na bolestivé miesto predstavuje zrkadlo, ktoré odráža dlholvlné infra žiarenie produkované vlastným telom späť až do hĺbky tkaniva 8-9 cm a vytvára tak hojivý efekt.

Ako to prebieha v mikroskopickom svete?

Naše telo je zložené hlavne z vody – 70 – 80%. Molekuly vody v roztoku majú vzhľadom na svoje prirodzené vlastnosti tendenciu vytvárať organizované štruktúry nazývané klastre.

Klastre spomaľujú kontinuálny proces medzibunkovej výmeny až na úroveň bunky.

Odrazené lúče dlhovlného infra žiarenia rozbíjajú klastre molekúl vody v tele, čo vedie k zvýšeniu prietoku krvi na úrovni mikrocirkulácie.

Rýchlejšia výmena tiež znamená väčšie okysličenie, ktoré zlepšuje fungovanie, vyšší výkon a skrátenie času regenerácie svalov.

Pri akých zdravotných problémoch sa môžu využiť terapeutické účinky náplastí?

Terapeutické účinky náplastí sa môžu využiť pri chronických i akútnych bolestiach celej chrbtice, sedacieho nervu, ramena, lakťa, kolena, členku, zápästia.

Pri svalovom preťažení a napätí spôsobených nadmernou acidózou, zápale šliach, pri bolesti z klimatizácie, artritíde, artróze, pomliaždeninách alebo vyvrtnutí.

Ďalej sa používajú aj vo funkčných procesoch obnovy svalových tkanív, ktoré boli poškodené preťažením, antalgickými kontrakciami a stresovým syndrómom, pretože prinášajú úľavu od bolestivých prejavov a vyvolávajú relaxačný účinok pre svaly a fascie .

Záverom

Konkrétne náplasti, ktoré pracujú na tomto princípe zrkadla nájdete na tomto odkaze >>> UŽ LEN JEDEN KLIK K NÁPLASTI

Komentáre