Impulzný masér je kedykoľvek k dispozícii uvoľniť napätie svalov v oblasti krčnej chrbtice

Impulzný masér je praktickým masážnym prístrojom, ktorý kombinuje nízkofrekvenčné elektrické impulzy s infračerveným teplom a technológiou TENS (transkutánna elektrická nervová stimulácia).

Vďaka týmto technológiám majú problémové oblasti väčší prietok krvi a vaše telo tak uvolňuje endorfiny (hormón šťastia). Následne dochádza k okamžitému uvoľneniu svalov v oblasti krčnej chrbtice.

Ak máte problémy s bolesťou krčnej chrbtice

Krčná chrbtica je jednou z najviac namáhaných častí chrbtice. Bolesť môže byť spôsobená rôznymi činnosťami počas dňa aj počas spánku. Preťaženie a zlé držanie hlavy, dlhodobé sedenie s ohnutou hlavou, náhle zastavenie v aute alebo zlá poloha pri spánku.

Tupá bolesť za krkom môže postupne vystreľovať až do ramien a na lopatky. Krčná chrbtica je často zdrojom bolesti hlavy. Ak sa bolesť v oblasti krčnej chrbtice nijako nerieši, môže viesť k zablokovaniu krčnej chrbtice.

Našťastie impulzný masér dokáže úspešne redukovať bolest svalového a nervového tkaniva v oblasti krčnej chrbtice. A to tak že využíva technológie EMS (nízkofrekvenčné elektrické impulzy a infračervené vyhrievanie postihnutej oblasti.

Ako konkrétne pôsobí EMS na bolestivé miesto

Elektrická nervová stimulácia je aplikácia elektrických prúdov na zmiernenie bolesti. Elektrické impulzy sa prenášajú do vybranej oblasti. Cez pokožku prechádza mierny elektrický prúd.

Impulzný masér používa bezpečné nízke napätie. Nízkofrekvenčné impulzy sú porovnateľné s prirodzenou bioelektrickou energiou. Stimuláciou nervových buniek dochádza k príjemnému mravenčeniu svalov.

Tým sa výrazne zlepšuje prietok krvi v postihnutej oblasti. Zvyšuje sa prísun živín potrebných na regeneráciu svalov a uvoľnenie napätia.

Aké má účinky infračervené vyhrievanie?

Infračervené žiarenie imulzného maséra je jednou z najúčinnejších technológií na zahrievanie svalov. Infračervené žiarenie má väčšiu vlnovú dĺžku ako viditeľné svetlo. Je súčasťou žiarenia, ktoré vyžaruje slnko.

Tento spôsob zahrievania umožňuje, aby teplo preniklo hlboko do tkaniva (od 3 do 20 cm). Teplo sa neprenáša len na pokožku, ale priamo do svalov. Takto ošetrené tkanivo rýchlejšie odbúrava škodlivé látky.

Aké má impulzný masér (prístroj) benefity?

  • Pomáha dosiahnuť okamžité uvoľnenie svalov v oblasti krčnej chrbtice
  • Infračervené vyhrievanie výrazne odstraňuje svalovú únavu
  • Zlepšuje prekrvenie bolestivých oblastí a metabolizmus
  • Prispôsobí sa každej veľkosti krku
  • Ovládanie pomocou bezdrôtového diaľkového ovládača
  • Časovač s funkciou automatického vypnutia po 15 minútach
  • rôzne masážne programy a úrovne intenzity masáže

Komentáre