2 cviky pre zlepšenie stability chrbtice

mcgillova-metoda-banner

Cviky pre zlepšenie stability chrbtice môžete cvičiť pri problémoch s vysunutou platničkou v driekovej, hrudnej ale i krčnej oblasti.

Tieto cviky sú určené pre Vás, ktorí máte aj napriek absolvovaniu rehabilitácie a liečebnej telovýchove bolesti chrbta spôsobené vysunutou platničkou.

Je lepšie tieto cviky konzultovať s vašim lekárom alebo fyzioterapeutom.

TIP na unikátnu náplasť bez chemického liečiva pre akútne i chronické bolesti krčnej chrbtice >>> UŽ LEN JEDEN KLIK K NÁPLASTI

Cvik pre stabilitu zadnej strany tela – superman

Cvik superman slúži pre stabilitu celého reťazca zadných chrbtových svalov, zadných stehenných svalov, lýtkových svalov a svalov celej ruky.

Popis cvičenia

Dajte sa na štyri. Následne predpažte pravú ruku a zdvihnite ľavú nohu do vystretia.  V tejto pozícii vydržte 8 až 10 sekúnd. Potom vymente ruku aj nohu.

Cvik je presne znázornený na dolnom obrázku.

cvik-pre-zôepsene-stability-chrbta1
Pre začiatok opakujte 2 krát na každú stranu. A potom postupne po týždni alebo podľa toho ako sa cítite pridávajte počet opakovaní.

Pár dodatočných rád

Snažte sa mať chrbát rovný, neprehnutý a päta chodidla nech je maximálne vo výške zadku. Chodidlo je zohnuté nie vystreté do špičky. Bedrá držte v rovine (snažte sa ich nerotovať)

Ak Vám to nejde, Ak sa veľmi trasiete alebo je to bolestivé, tak to robte v stoji s tým že sa pridržíte stoličky.

Cvik pre stabilitu bočných svalov tela – bočná doska

Cvik bočná doska slúži pre stabilitu celého reťazca bočných svalov tela (bočné stehenné, šikmé brušné svaly, medzirebrové  svaly a svaly ruky).

Popis cvičenia

Dajte sa do pozície ako je na dolnom obrázku – oprite sa o ruku pokrčenú v lakti a vyrovnajte sa. V tejto pozícii vydržte maximálne 8-10 sekúnd.

Cvik je presne znázornený na dolnom obrázku.

bocny-plank-pre-stabilitu-chrbtice1

Pre začiatok opakujte 2 krát na každú stranu. A potom postupne po týždni alebo podľa toho ako sa cítite pridávajte počet opakovaní.

Pár dodatočných rád

Snažte sa byť čo najviac vystretý tak ako na obrázku a nie prehnutý. Napnite poriadne všetky svaly tela a hlavne zadok a brucho.

Ak Vám to nejde. Ak sa veľmi trasiete alebo je to bolestivé, tak to robte s pokrčenými kolenami alebo v stoji sa oprite o stenu.

Prajem Vám príjemné cvičenie 

Komentáre