5-navykov-ktore-vam-ulavia-od-bolesti-chrbta3

ZMIERNITE si svoje UTRPENIE z BOLESTI CHRBTA len drobnými ZMENAMI v živote.

Získajte e-knihu a hneď teraz odhaľte 5 zdravých návykov, vďaka ktorým si výrazne uľavíte od nekonečnej bolesti chrbta.

Nezdravé fascie môžu spôsobiť bolesť chrbtice

nezdrave-fasie-mozu-sposobit-bolest-chrbtice

Každá firma potrebuje zamestnancov, ktorí pomáhajú spájať činnosť rôznych oddelení spoločnosti.  Títo zamestnanci majú za úlohu viesť všetky oddelenia rovnakým smerom, aby sa dodržala jednotná stratégia firmy.

Vo vašom tele takáto práca spájania prislúcha fasciám

Fascie sú vlastne väzivové blany (biela blana na svaloch), ktoré sieťovo pokrývajú celé vaše svalstvo od vrcholu hlavy až po končeky prstov na vašich chodidlách.

Fascie dokonca spájajú dohromady všetky kosti, šľachy, svaly a väzy vo vašom tele. Rovnako prechádzajú cez a ponad skoro každé tkanivo vo vašom tele vrátane žíl, tepien, orgánov a nervov.

 

Čo je úlohou fascie vo vašom tele?

Fascie v podstate integrujú (spájajú) všetky systémy vo vašom tele, aby im umožnili sa hýbať ako súdržnej jednotke. Ak je fascia zdravá, tak sa prakticky hýbete bez bolesti.

Čo sa deje ak sú nezdravé fascie?

Ak sú štruktúry  (svaly, kosti, šľachy…) vo vašom tele mimo svojich správnych polôh alebo nepracujú správne, tak je ovplyvnený celý pohybový aparát vrátane fascií.

Nezdravé fascie potom vytvárajú bolestivý stav. Napríklad nadmerné napätie, uzly, zrasty alebo zníženú schopnosť rozsahu pohybu. Toto sa môže vyskytnúť kdekoľvek vo vašom tele a môže sa prejaviť i vo vašom chrbte.

Ako odstrániť nezdravé fascie?

Ak chcete odstrániť nezdravé fascie máte niekoľko možností. Zájsť na masáž, využiť špeciálnu cvičebnú terapiu alebo oddať sa účinkom automasáže.

Príkladom automasáže môže loptičková metóda alebo masáž za pomoci masážneho valca.

Loptička môže byť aj tenisová. Ako funguje takáto masáž si môžete prečítať v článku Ako zredukovať bolesť chrbtice vďaka masážnemu valcu.

Rovnako na upokojenie fascií môžete využiť masážnu podložku Iplikator. Ak máte bolesti, tak neváhajte a mrknite sa na účinky Iplikatora. Viac o jeho účinkoch sa dozviete TU.

Ukážka masáže fascií za pomoci tenisovej loptičky

ako-zmiernit-bolest-chrbtice-vdaka-lopticke-medzi-lopatkami

KLIKNITE NA OBRÁZOK A DOSTANETE SA I K VIDEU MASÁŽE

Komentáre