Tenisová loptička na stuhnuté svaly chrbta

terapia-zachovania-biomechaniky

Možno práve vy patríte medzi ľudí, korí potrebujú práve teraz uvoľniť napätie v šiji, medzi lopatkami alebo kdekoľvek v chrbte.

Mám pre vás  jedno riešenie, ktoré pozná na Slovensku mnoho ľudí a možno vy ešte nie. Je ním ošetrenie za pomoci tenisovej loptičky.

TIP na unikátnu náplasť bez chemického liečiva pre akútne i chronické bolesti krčnej chrbtice >>> UŽ LEN JEDEN KLIK K NÁPLASTI

Vlastné ošetrenie za pomoci tenisovej loptičky výrazne pomáha uvoľniť svalové napätie nie len v oblasti chrbta ale aj celého tela.

Vďaka loptičkovej technike si dokážete postupne odstrániť bolestivé spúšťové body tzv. trigger pointy, svalové spazmy a upokojiť fascie, ktoré sú často príčinou bolesti chrbta.

Zjednodušene povedané – vďaka tlaku loptičky do tkanív sa dostanú vaše svaly, fascie, väzy, šľachy a kosti do rovnováhy. Ak sú všetky súčasti vášho tela v rovnováhe bolesť chrbta sa vytratí.

Loptičková technika slúži predovšetkým na prekrvenie svalovo-fasciálnych tkanív. Tá je obľúbenou technikou masérov a terapeutov, ktorí ju využívajú na zvýšenie prúdenia krvi a uvoľnenie stuhnutých svalov.

Aký je princíp použitia loptičkovej techniky a aké sú jej účinky na vaše telo?

Princíp použitia loptičkovej techniky je jednoduchý. Používate tenisovú loptičku ako pomôcku pre samo-ošetrenie. Jednoducho vykonávate tlak loptičkou do svalu (tkaniva) v určenom mieste vášho tela (viz úvodný obrázok).

Loptičková technika:

– prispieva k obnove pružnosti vašich svalov a pomáha k odstráneniu svalovej nerovnováhy,

– pomáha prekrviť vaše svaly, čím sa odplavujú škodlivé látky napr. ako kyselina mliečna (rýchlejšia regenerácia svalov),

– dobre zahreje vaše telo a uvolní chrbtové svalstvo.

Stačí, ak budete cvičiť len 5 minút denne a vaše telo bude príjemne uvoľnené a pripravené správne používať svaly, väzy a fascie.

Hlavné zásady loptičkovej techniky

Ak ešte len začínate vaše svaly sú veľmi stuhnuté. Preto začiatky môžu byť menej príjemné. Ale stačí vám len jeden týždeň pravidelného ošetrenia a svaly resp. tkanivá sa dostatočne uvoľnia. 

Aby ste mali istotu, že sa zbavíte bolesti chrbta, ošetrujte všetky svalové partie a nie len chrbát. Postupne si prejdite chodidlá, lýtka, zadný stehenný sval a nakoniec celý chrbát.

Loptičkovú techniku vykonávajte minimálne 2krát denne, Ideálne pred samotným cvičením alebo športovým výkonom.

Ak sa chcete natravalo oslobodiť od bolesti chrbta spôsobenej napätím alebo stresom, tak si doprajte jednoduchú ale veľmi účinnú techniku ošetrenia vášho chrbta vďaka tenisovej loptičke 🙂

Prajem  Vám rýchle upokojenie napätia vo Vašom chrbte.

Komentáre