Jóga masážny valec na stuhnuté svaly chrbta

joga-masazny-valec-na-bolest-chrbtice

Možno práve vy patríte medzi ľudí, korí nemajú čas chodiť na masáž.

Možno neznášate dotyky neznámeho človeka na vašom tele. A možno je pre vás masáž príliš slabá alebo až priveľmi bolestivá.

Mám pre vás  jedno riešenie, ktoré je známe nie len vo svete ale už  i na Slovensku. Je ním automasáž za pomoci joga masážneho valca.

Vlastná masáž za pomoci jóga valca výrazne pomáha uvolniť svalové napätie nie len v oblasti chrbta ale aj celého tela.

Vďaka masáži na jóga valci si dokážete postupne odstrániť bolestivé spúšťové body tzv. trigger pointy, svalové spazmy a upokojiť fascie, ktoré sú často príčinou bolesti chrbta.

Zjednodušene povedané – vďaka rolovaniu na masážnom valci sa dostanú vaše svaly, fascie, väzy, šľachy a kosti do rovnováhy. Ak sú všetky súčasti vášho tela v rovnováhe bolesť chrbta sa vytratí.

Masážny valec slúži predovšetkým na myofasciálnu masáž. Tá je obľúbenou technikou masérov, ktorí ju využívajú na zvýšenie prúdenia krvi a uvoľnenie stuhnutých svalov.

Získajte ZDARMA výživový doplnok s preukázaným účinkom na chrupavky, kosti a svaly. UŽ LEN JEDEN KLIK K DOPLNKU ›››

Aký je princíp použitia masážneho valca a jeho účinky na vaše telo?

Princíp použitia masážneho valca je jednoduchý. Váhou svojho tela tlačíte na valec a rolovaním po ňom masírujete danú časť tela.

Automasáž na valci:

– prispieva k obnove pružnosti vašich svalov a pomáha k odstráneniu svalovej nerovnováhy,

– pomáha prekrviť vaše svaly, čím sa odplavujú škodlivé látky napr. ako kyselina mliečna (rýchlejšia regenerácia svalov),

– dobre zahreje vaše telo a posilní chrbtové svalstvo.

Stačí, ak budete cvičiť len 5 minút denne a vaše telo bude príjemne uvoľnené a pripravené správne používať svaly, väzy a fascie.

Hlavné zásady používania jóga masážneho valca

Ak ešte len začínate sú vaše svaly veľmi stuhnuté. Preto začiatky môžu byť menej príjemné. Ale stačí vám len jeden týždeň pravidelného cvičenia a svaly sa dostatočne uvoľnia. 

Aby ste mali istotu, že sa zbavíte bolesti chrbta, masírujte všetky svalové partie a nie len chrbát. Premasírujte si postupne stehná, boky, prsné svaly, svaly ruky a lýtka.

Masážny valec používajte ráno po zobudení, kedy sú vaše svaly stuhnuté alebo po celodennej práci večer asi 2 hodiny pred spaním.

Masáž za pomoci valca je dobre vykonávať aj pred samotným cvičením alebo športovým výkonom.

Ak sa chcete na travalo oslobodiť od bolesti chrbta, tak nechajte oddýchnuť vaše telo rolovaním na masážnom valci. 🙂

Prajem  príjemnú rolovaciu masáž

Získajte ZDARMA výživový doplnok s preukázaným účinkom na chrupavky, kosti a svaly. UŽ LEN JEDEN KLIK K DOPLNKU ›››
    

Komentáre