5-navykov-ktore-vam-ulavia-od-bolesti-chrbta3

ZMIERNITE si svoje UTRPENIE z BOLESTI CHRBTA len drobnými ZMENAMI v živote.

Získajte e-knihu a hneď teraz odhaľte 5 zdravých návykov, vďaka ktorým si výrazne uľavíte od nekonečnej bolesti chrbta.

Odhaľte dary prírody na bolesť chrbtice a kĺbov

dary-prirody-na-bolest-chrbtice

Sila prírody je nenahraditeľná. Viem, že mnoho ľudí sa v posledných rokoch snaží opäť využívať jej dary. Uvedomujú si, že je to pre ich zdravie len to najlepšie.

Aké dary nám dáva príroda na upokojenie chrbtice a kĺbov vám odhalím ďalej v článku.  Poďme teda na prvý dar prírody na bolesť chrbtice a kĺbov, ktorým je Boswellia 🙂

 

Ochutnajte dary prírody na bolesť chrbtice a kĺbov

Boswellia serrata

 

boswellia-na-bolest-chrbtice

 

Boswellia serrata je stromom, ktorý sa najčastejšie vyskytuje v severnej Afrike, v Indii a v oblasti stredného východu. Zo živice tohto stromu sa už viac ako 500 rokov používa extrakt v tradičnej ajurvédskej a čínskej medicíne.

Extrakt je bohatý na veľké množstvo boswellických kyselín, vďaka ktorým sa zlepšuje pohyblivosť kĺbov a udržuje ich dobrý zdravotný stav.

Čertov pazúr

 

certov-pazur

 

Na Čertov pazúr najčastejšie natrafíte v púšti  Kalahari v južnej a juhovýchodnej Afrike. Ten je bohatý na prírodné látky ako glykozidy (harpagozidy), flavonoidy, mastné kyseliny, steroly a veľa ďalších látok.

Vďaka tomuto daru prírody dochádza k obmedzeniu ukladania škodlivých látok v kĺboch a chrupavkách.

Výťažky z tejto byliny upokojujú bolesť v kĺboch, väzivách a sú vhodné na chronické bolesti, degeneratívne zmeny pohybového aparátu, na uvoľnenie podráždených nervov a na bolesť chrbtice.

 

Kostihoj lekársky

 

kostihoj-lekarsky-na-bolest-chrbtice

Kostihoj lekársky je bylinkou, ktorá obsahuje veľké množstvo prírodných látok potrebných na regeneráciu poškodených tkanív a kostí.  Obsahuje i minerály draslík a fosfor, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri správnej pevnosti kostí.

Rovnako obsahuje vitamín A, B12 a C, triesloviny a hojivý sliz. Účinnou zložkou slizu je alantoin, ktorý podporuje delenie a rast buniek.

Extrakt z konopy a konopný olej

 

extrakt-z-konopy-na-bolest-chrbtice

 

Konopa siata je rastlinou, ktorá sa vyskytuje v strednej Ázii. Obsahuje prírodné látky kanabinoidy (CBD), ktoré majú pozitívne účinky na kĺby aj svaly.

Konopný olej, okrem regeneračných účinkov na pokožku, pomáha uvoľňovať napäté svalstvo a upokojuje bolesti v kĺboch.

Mentol

 

mentol-na-bolest-chrbtice

 

 

Mentol určite veľmi dobre poznáte. Obsahuje ho silica mäty piepornej.  Mentol je typický silnou aromatickou vôňou a pôsobí  chladivo.

Tento chlad  podporuje prekrvenie svalstva, čím dochádza k pocitu úľavy pri bolestivosti svalov a kĺbov.

 

Ako využijete silu týchto darov prírody vo svoj prospech?

Vymenoval som 5 skvelých darov prírody na upokojenie bolesti v chrbtici a kĺbov.

Ak máte problémy s chrbticou a kĺbmi a hľadáte účinný prírodný prípravok, ktorý vám s bolesťou chrbta a kĺbov pomôže, tak si overte, že obsahuje všetky hore uvedené dary v požadovanom množstve.

Ak sa vám nechce hľadať alebo nemáte na to čas, tak vám odporúčam vysokokvalitné prírodné gély, ktoré obsahujú uvedené dary vo vysokej koncentrácii a kvalite.

Prajem vám rýchlu úľavu a pocit bez bolesti 🙂

 

canagel-ucinny-na-bolest-chrbtice-klbov-svalov

Komentáre