Odhaľte dary prírody na bolesť chrbtice a kĺbov

dary-prirody-na-bolest-chrbtice

Sila prírody je nenahraditeľná. Viem, že mnoho ľudí sa v posledných rokoch snaží opäť využívať jej dary. Uvedomujú si, že je to pre ich zdravie len to najlepšie.

Aké dary nám dáva príroda na upokojenie chrbtice a kĺbov vám odhalím ďalej v článku.  Poďme teda na prvý dar prírody na bolesť chrbtice a kĺbov, ktorým je Boswellia 🙂

Boswellia serrata

boswellia-na-bolest-chrbtice

Boswellia serrata je stromom, ktorý sa najčastejšie vyskytuje v severnej Afrike, v Indii a v oblasti stredného východu. Zo živice tohto stromu sa už viac ako 500 rokov používa extrakt v tradičnej ajurvédskej a čínskej medicíne.

Extrakt je bohatý na veľké množstvo boswellických kyselín, vďaka ktorým sa zlepšuje pohyblivosť kĺbov a udržuje ich dobrý zdravotný stav.

Čertov pazúr

certov-pazur

Na Čertov pazúr najčastejšie natrafíte v púšti  Kalahari v južnej a juhovýchodnej Afrike. Ten je bohatý na prírodné látky ako glykozidy (harpagozidy), flavonoidy, mastné kyseliny, steroly a veľa ďalších látok.

Vďaka tomuto daru prírody dochádza k obmedzeniu ukladania škodlivých látok v kĺboch a chrupavkách.

Výťažky z tejto byliny upokojujú bolesť v kĺboch, väzivách a sú vhodné na chronické bolesti, degeneratívne zmeny pohybového aparátu, na uvoľnenie podráždených nervov a na bolesť chrbtice.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je canagel2.jpg

Kostihoj lekársky

kostihoj-lekarsky-na-bolest-chrbtice

Kostihoj lekársky je bylinkou, ktorá obsahuje veľké množstvo prírodných látok potrebných na regeneráciu poškodených tkanív a kostí.  Obsahuje i minerály draslík a fosfor, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri správnej pevnosti kostí.

Rovnako obsahuje vitamín A, B12 a C, triesloviny a hojivý sliz. Účinnou zložkou slizu je alantoin, ktorý podporuje delenie a rast buniek.

Extrakt z konopy a konopný olej

extrakt-z-konopy-na-bolest-chrbtice

Konopa siata je rastlinou, ktorá sa vyskytuje v strednej Ázii. Obsahuje prírodné látky kanabinoidy (CBD), ktoré majú pozitívne účinky na kĺby aj svaly.

Konopný olej, okrem regeneračných účinkov na pokožku, pomáha uvoľňovať napäté svalstvo a upokojuje bolesti v kĺboch.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je canagel2.jpg

Mentol

mentol-na-bolest-chrbtice

Mentol určite veľmi dobre poznáte. Obsahuje ho silica mäty piepornej.  Mentol je typický silnou aromatickou vôňou a pôsobí  chladivo.

Tento chlad  podporuje prekrvenie svalstva, čím dochádza k pocitu úľavy pri bolestivosti svalov a kĺbov.

Ako využijete silu týchto darov prírody vo svoj prospech?

Vymenoval som 5 skvelých darov prírody na upokojenie bolesti v chrbtici a kĺbov.

Ak máte problémy s chrbticou a kĺbmi a hľadáte účinný prírodný prípravok, ktorý vám s bolesťou chrbta a kĺbov pomôže, tak si overte, že obsahuje všetky hore uvedené dary v požadovanom množstve.

Ak sa vám nechce hľadať alebo nemáte na to čas, tak mám pre Vás jeden TIP na účinný prírodný gél, ktorý obsahuje všetky uvedené dary.

Nájdete ho na tomto odkaze: TU KLIKNITE A ZISTITE VIAC INFO

Prajem vám rýchlu úľavu a pocit bez bolesti 🙂

Komentáre