Cvičenie SM systém na vyskočené platničky i skoliózu

cvicenie-sm-system

Milí a  vážení čitatelia rád by som sa predstavil. Moje meno je Juraj VOLF. Pracujem ako masér, cvičiteľ a som lektorom SM systému.

Cvičenie SM systém spoznáva na Slovensku viac a viac ľudí, pretože jeho účinky sú ohromujúce. Z tohto dôvodu som sa rozhodol, že vám odhalím výsledky účinkov tohto skvelého cvičebného systému priamo z mojich vlastných skúseností.

TIP na unikátnu náplasť bez chemického liečiva pre akútne i chronické bolesti chrbtice >>> UŽ LEN JEDEN KLIK K NÁPLASTI

Ako cvičenie SM systém zachránilo platničky mojej manželky

Mojej manželke začali problémy s chrbticou počas druhého tehotenstva. Trpela veľkými bolesťami v oblasti driekovej chrbtice. Bolesť jej vystreľovala do nohy a občas mala problém urobiť pár krokov.

Výsledkom lekárskeho vyšetrenia bola nasledujúca diagnóza: hernia platničky L5 -S1. Na základe tohto výsledku lekár odporučil operáciu. 🙁

Keďže moja manželka bola tehotná nemohla brať žiadne lieky. Preto som zvolil náhradnú alternatívu a začal som ju masírovať. Lenže masáž nebola až tak účinná. Aj keď sa na určitý čas dostavila úľava. 

Musel  som hľadať iné účinnejšie spôsoby konzervatívnej liečby vyskočenej platničky, aby som mojej milovanej manželke pomohol. Našiel som na internete článok o cvičení SM systém.

Na rôznych fórach ľudia opisovali ako im cvičenie SM systém pomáha a jej svitla nová nádej. Rovno som sa prihlásil na kurz k MUDr. Rudolfovi Smíškovi, autorovi SM systému.

Manželka začala cvičiť a konečne po rokoch neznesiteľných bolestí sa jej stav začal zlepšovať. Bolesti ustúpili, občas sa ešte objavia, ale v oveľa menšej intenzite a po cvičení rýchlo ustupujú.

Našťastie vďaka cvičeniu odvrátila  operatívne riešenie. Toto  účinné a efektívne cvičenie SM systém som začal používať i vo svojej cvičiteľskej praxi.

Po 2 rokoch praxe som si v Prahe priamo u MUDr. Smíška úspešne absolvoval lektorský kurz a už niekoľko rokov cvičenenie SM systém vyučujem v masérskej škole vo Vrútkach.

Ako cvičenie SM systém  pomáha ľuďom s krivou chrbticou a vyskočenou platničkou

Denne ku mne prichádzajú ľudia v rôznom veku s problémami chrbtice. Od menej závažných až po tie najzávažnejšie stavy, ktorým hrozí operácia. Mnohí z nich sú po operáciách, ktoré nevyriešili ich problém s bolesťou.

Pracujem aj s deťmi, ktoré majú vykrivenú chrbticu (skoliózu).

Teraz vám uvediem pár príkladov z mojej praxe aké má účinky cvičenie SM systém.

Mladý 28 ročný muž ma sedavé zamestnanie.. Keď ma navštívil bol práve na infúziách kvôli bolestiam v driekovej oblasti chrbtice.

Jeho výsledná diagnóza bola protrúzia platničky L4-5,L5-S1 s presahom 5mm. Už po roku poctivého cvičenia bolesť v oblasti krížov úplne zmizla.

Pani vo veku 46 rokov bola  po operácii platničky L4-5. Po roku od operácie sa jej bolesti vrátili. Lekár jej navrhol operáciu ďalšej platničky. Po mesiaci cvičenia sa jej bolesti výrazne zmiernili.

Dve sestry so skoliózou vo veku 11 a 13 rokov. Po roku im cvičenie SM systém zmiernilo skoliózu o niekoľko stupňov.

Dievčatko vo veku  9 malo  skoliózu v oblasti hrudnej a bedrovej chrbtice ( Th 4-9 42st.,Th 10 –L3 26st). Po dvoch mesiacoch cvičenia zhoršenie v Th 4-9 len o 1st. Keď ešte necvičila SM systém, tak pri každej kontrole mala zhoršenie o 4-6st.

Pri skoliózach môžemte očakávať výrazné zlepšovanie stavu až keď sa vykonáva cvičenie SM systém 1 až 2 roky. U väčšiny z mojich klientov došlo k zlepšeniu zdravotného stavu už v priebehu prvého mesiaca cvičenia.

U každého je zlepšovanie stavu individuálne. Záleží od telesnej konštrukcie, kondície, zdravotného stavu, životného štýlu a pod. 

Prečo by ste mali  prevziať zodpovednosť za svoje zdravie?

V čom vidím najväčší prínos cvičenia? Nie je to len zlepšenie zdravotného stavu (aj keď je to samozrejme veľmi dôležité). Pri liečbe problémov s vyskočenou platničkou a vykrivenou platničkou je najdôležitejšie to, že pacient prevezme zodpovednosť za svoje zdravie a život do vlastných rúk.

Sám sa môžete pričiniť o svoje zdravie, lebo len vy osobne ste za neho zodpovední. Nikto iný. Nejaký čas ešte potrvá kým si to všetci uvedomíme a prestaneme sa spoliehať na lieky, a na to, že to za nás niekto vyrieši.

Návyk každodenného cvičenia v nás pestuje pevnú vôľu, a učí nás, mať svoj život pod kontrolou. Posledné tvrdenie na záver: cvičenie SM systém má len jednu nevýhodu, nikto za vás cvičiť nebude. Takže si bez váhania zoberte SM systém laná do svojich rúk a dajte bolesti chrbtice zbohom.

Autorom článku je Juraj VOLF,masér, cvičiteľ a lektor SM systému

TIP na výživu kĺbov a segmentov chrbtice >>> UŽ LEN JEDEN KLIK K VÝŽIVE

Komentáre