Skutočný príbeh pacientky, ktorá sa zbavila chronickej bolesti chrbta

7 rokov som trpela silnými bolesťami chrbtice (vo vrchnej časti aj v spodnej, vrátane bolesti sedacieho nervu).

Rovnako som trpela pravidelnými kŕčmi v bruchu, silnou ostrou bolesťou na hrudi, bolesťou kolien, členkov, lakťov, zápästí, hánok a jedného ramena.

Všetky bolesti ale hlavne neznesiteľná bolesť chrbta, výrazne obmedzovali moje schopnosti pracovať, baviť sa a mať radosť zo života.

Nemohla som robiť bežné činnosti ako je zametanie, umývanie riadu, zdvíhanie bábätka, obliekanie a športovanie atď. Ešte aj česanie bolo neskutočne namáhavé.

Pred tým, ako mi začali bolesti chrbta, som bola veľmi aktívnou a silnou osobou s veľkou potrebou fyzického pohybu – čo som považovala (ako aj moji lekári a priatelia) za príčinu svojich problémov s chrbtom.

Pri prvej návšteve lekára mi bolo povedané, aby som sa vyhýbala akejkoľvek aktivite. Ak to bude možné, aby som nerobila nič čo bolí, a že bude pravdepodobne veľa vecí čo budú bolieť.

Tieto rady som svedomite dodržiavala.

V priebehu siedmich rokov som sa stala odborníkom na predpokladané príčiny a liečby bolesti chrbta ale bez úspechu.

Absolvovala som 14 sedení akupunktúry, 17 návštev chiropraktika, 17 sedení vyvažovania tela, 13 sedení rolfingu, niekoľko návštev fyzioterapeuta, používala som TENS prístroj, zúčastnila cvičenia na bolestivý chrbát, stala sa členkou kúpeľov, plávala som, chodila do vírivky.

Jeden lekár si myslel, že mám syndróm primárnej fibromyalgie a dával mi L-triptofán a vit B6.

V tej dobe sa zdalo, že všetky tieto liečebné postupy pomáhajú ale aj napriek tomu som naďalej trpela neskutočnou bolesťou chrbta.

Potom som natrafila na liečebný postup Dr. Sarna. Ktorý mi povedal, že môj problém sa síce prejavuje fyzicky ale za tým všetkým môže byť emočné napätie.

Po diskusii s doktorom som si uvedomila, že moje napätie nespôsoboval len jeden probrém.

Ale každá jedná maličkosť v mojom bežnom živote, ktorej som sa bála alebo som sa kvôli nej cítila napäto, spustila cyklus bolesti.

Ak sa v mojom živote vyskytol nejaký psychologický konflikt, zistila som, že na to, aby bolesť odišla, nemusela som ho nevyhnutne vyriešiť.

Stačilo len, aby som si uvedomila, len to, čo je zdrojom mojej bolesti. 

Bola som nadšená z toho, že stačí si uvedomiť z čoho mám vnútorné napätie a tým zabrániť vzniku fyzickej bolesti.

Trvalo mi cca 4 mesiace kým som dostala tento proces pod svoju kontrolu a do jedného roka som bola schopná povedať svojej rodine, že môj chrbát je konečne bez bolesti.

Rovnako moje bolesti zmizli aj z ostatných častí tela.

Konečne som sa mohla vrátiť do svojho bývalého života. Znovu sa baviť tak, ako pred 7 rokmi. Ach ta úľava.

Navždy budem vďačná Dr. Sarnovi, ktorý prišiel s touto odvážnou liečebnou terapiou a vďaka svojmu 20 ročnému výskumu pomohol tisíckam ľuďom navždy sa zbaviť ochromujúcich bolesti chrbta. 

Som veľmi rada, že svoje poznatky zhrnul do svojej knihy Liečba bolesti chrbta, ktorá je určená pre dlhodobo trpiacich na chronickú bolesť chrbta.

Ďakujem pán Dr. Sarno, vaša pacientka

(zdroj: list Dr. Sarnovi publikovaný v knihe Liečba bolesti chrbta)

Komentáre