Prirodzený pohyb je rovnako účinný na uzdravenie chrbta ako rehabilitácia

Na bolesť chrbtice je prirodzený pohyb rovnako účinný ako rehabilitácia. Dokazujú to rôzne štúdie, ktoré porovnávali skupiny ľudí. Tí čo cvičili a tí čo sa začali hýbať prirodzene bez cvičenia.

Výsledky redukcie bolesti chrbta boli rovnaké u oboch skupín.

Ako sa prirodzene hýbať sa dozviete ďalej 🙂

TIP na unikátnu náplasť bez chemického liečiva pre akútne i chronické bolesti krčnej chrbtice >>> UŽ LEN JEDEN KLIK K NÁPLASTI

Ako sa prirodzene hýbať pre zdravý chrbát

Vymeňte výťah za chodenie po schodoch. Ak ste bez kondičky, tak si postupne pridávajte poschodia. Verte mi,  doma budete rýchlejšie ako výťahom. Urobte si z toho zábavu a predbehnite výťah.

Ak jazdíte autom zaparkujte ďalej od vášho cieľa a kráčajte tam pešo (ak máte veľký náklad tak vám to neodporúčam:).

V prípade, že sedíte na stoličke aj tam sa hýbte. Buďte neposední ako malé deti. striedajte sedacie polohy alebo stoličku, s kľakačkou alebo fitloptou,

Poprípade si zožeňte podsedáky  alebo stoličky pre dynamické sedenie.

Pravidelne sa prechádzajte. Dohodnite sa s kamarátom, deťmi alebo manželom/manželkou a prechádzajte sa. Ak cítite bolesť začnite kratšími prechádzkami a postupne si pridávajte viac.

Snažte sa v maximálnej možnej miere vynechávať telku a PC. Pri pozeraní TV cvičte počas reklám, tie trvajú aj 20 minút, stačia vám minimalistické cviky–pár naťahovačiek a posilňovačiek. Cvičte hlavne pre radosť.

Pohyb je veľmi dôležitý. Odporúčam ho vykonávať hlavne v prírode. Máte tam čerstvý vzduch a kyslíkovú terapiu zdarma :).

Komentáre