ZMIERNITE si svoje UTRPENIE z BOLESTI CHRBTA len drobnými ZMENAMI v živote.

Stiahnite si e-knihu ZDARMA bez zadania E- MAILU a hneď teraz odhaľte 5 zdravých návykov, vďaka ktorým si výrazne uľavíte od nekonečnej bolesti chrbta.

Infekcie, ktoré spôsobujú bolesť v bedrovej oblasti chrbtice

 

infekcie-sposobuju-bolest-chrbtice

Bolesti v bedrovej časti chrbtice nemusí zapríčiniť len poškodenie platničky ale aj rôzne infekcie. Najviac ohrozenou skupinou sú diabetici a osoby s oslabenou imunitou.

Uvedené infekcie môžu byť vírusového, bakteriálneho, pliesňového alebo parazitného pôvodu.

Dole vám uvádzam najčastejšie sa vyskytujúce infekčné ochorenia bedrovej chrbtice:

Spondylitída – je zápalové ochorenie chrbtice. Jej charakteristickým znakom je predovšetkým narušenie tiel stavcov s následnou deformáciou chrbtice. Existuje viac druhov spondylitíd a to pyogenná spondylitída, pliesňová a parazitická spondylitída a granulomatózna spondylitída.

Discitida – je zápal medzistavcovej platničky

Epidurálny a subdurálny absces – nahromadenie hnisu, ktoré sa nachádza nad alebo pod tvrdou plenou mozgovou. Vzniká v dôsledku zápalu.

Meningitída – zápal mozgových blan

Myelitída – zápal miechy

 Záver

Občas sa stáva, že príčinou bolesti chrbta nemusíí byť len vysunutá platnička. Ak vám bolesť chrbta pretrváva a nepomáhajú žiadne rehabilitácie alebo cviky, tak príčinou bolesti v bedrovej chrbtici môžu byť aj uvedené diagnózy. Túto informáciu môžete využiť a pomôcť lekárom s odhaľovaním príčiny bolesti chrbta.

Komentáre