ZMIERNITE si svoje UTRPENIE z BOLESTI CHRBTA svojpomocne.

Stiahnite si e-knihu ZDARMA a odhaľte  loptičkovú rehabilitačnú techniku, vďaka ktorej výrazne zredukujete napätie v chrbte.

Infekcie chrbtice, ktoré spôsobujú bolesť

Bolesti chrbtice nemusí zapríčiniť len poškodenie platničky ale aj rôzne infekcie. Najviac ohrozenou skupinou sú diabetici a osoby s oslabenou imunitou.

Uvedené infekcie môžu byť vírusového, bakteriálneho, pliesňového alebo parazitného pôvodu.

Dole vám uvádzam najčastejšie sa vyskytujúce infekčné ochorenia chrbtice:

Spondylitída – je zápalové ochorenie chrbtice. Jej charakteristickým znakom je predovšetkým narušenie tiel stavcov s následnou deformáciou chrbtice. Existuje viac druhov spondylitíd a to pyogenná spondylitída, pliesňová a parazitická spondylitída a granulomatózna spondylitída.

Discitida – je zápal medzistavcovej platničky

Epidurálny a subdurálny absces – nahromadenie hnisu, ktoré sa nachádza nad alebo pod tvrdou plenou mozgovou. Vzniká v dôsledku zápalu.

Meningitída – zápal mozgových blan

Myelitída – zápal miechy

 Záver

Občas sa stáva, že príčinou bolesti chrbta nemusíí byť len vysunutá platnička. Ak vám bolesť chrbta pretrváva a nepomáhajú žiadne rehabilitácie alebo cviky, tak príčinou bolesti chrbtice môžu byť aj uvedené diagnózy.

JEDEN TIP PRE VÁS: Otestujte ZDARMA výživový doplnok s preukázaným účinkom na chrupavky, kosti a svaly (otestovalo už viac ako 2 milióny ľudí po celom svete). Doplnok získate ZDARMA na tomto odkaze UŽ LEN JEDEN KLIK K DOPLNKU ›››

Komentáre