ZMIERNITE si svoje UTRPENIE z BOLESTI CHRBTA len drobnými ZMENAMI v živote.

Stiahnite si e-knihu ZDARMA bez zadania E- MAILU a hneď teraz odhaľte 5 zdravých návykov, vďaka ktorým si výrazne uľavíte od nekonečnej bolesti chrbta.

Špalda uľaví vystresovanej šiji a krížom

https://www.bolest-chrbtice.sk/wp-content/uploads/2017/04/spalda-ulavi-vystresovanej-siji.jpg

Obilnina “špalda” sa dnes skloňuje vo všetkých pádoch. Špalda je druh pšenice pochádzajúca zo Zakaukazka. Postupne sa rozšírila i do našich končín strednej Európy.

Špalda je veľmi zdravá obilnina. Obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a bielkovín. Jednoducho je oveľa výživnejšia ako vyšľachtená pšenica.

Okrem toho, že sa zo špaldy vyrábajú rôzne zdravé papkanice ako pečivo, chlebík a iné celozrné mňamky veľmi praktické využitie s pozitívnym zdravotným účinkom na chrbát majú i tzv. špaldové  plevy.

Ako špalda uľaví šiji a krížom?

 

Špaldové plevy majú výbornú tepelnú vodivosť. Dokážu naakumulovať po nahriatí na Slnku alebo v rozohriatom šporáku veľké množstvo tepla.

Ak si špaldu priložíte vo forme vankúša alebo podušky napríklad na boľavý chrbát, tak vďaka teplu dochádza k uvolneniu napätia svalov a úľave od bolesti. Takto špalda uľaví vystresovanej šiji alebo krížom.

Nahriaty špaldový vankúš pomáha uvolnbiť napätie v šiji, hrudnej chrbtici alebo v krížoch. Ale samozrejme sa dá použiť aj na iné časti tela a zdravotné problémy.

Spánok na takomto vankúši môže byť zo začiatku trošku nepokojný. Hlavným dôvodom môže byť, že špaldové šupky šuštia. Ale po dlhodobejšom použití si zvyknete a tento šum vám bude pripomínať pokojný šum mora. Toto vás naozaj príjemne upokojí. A váš sladký spánok a úľavu od bolesti šije vám budú všetci závidieť.

 

Lepšie ako raz čítať  je oprobovať ako špalda uľaví vystresovanej šiji

Špaldové plevy vďaka svojim vlastnostiam pomáhajú:

  • zredukovať bolesti krčnej chrbtice, ramien a hlavy (ak sa za bolesťou skrývajú problémy s krčnou chrbticou…),
  • uľaviť od bolesti končatín a kĺbov,
  • zlepšiť prekrvenie svalov tela
TIP: Okrem úľavy pohybového aparátu dokážu účinky špaldy pomôcť i pri iných zdravotných problémoch. Viac o ich účinkoch sa dozviete TU 🙂

 

Na záver o účinkoch špaldy

 

Účinky špaldy zaznamenáte len vtedy, ak ju budete pravidelne používať. Používanie špaldy dokáže zmierniť vaše problémy v pohybovom aparáte.

Pre úplné odstránenie vašich problémov je potrebnmé dodržiať i ďalšie zdravé návyky pre úľavu od bolesti chrbtice. Tajomstvo piatich zdravých návykov sa dozviete v e-knihe zdarma: 5 návykov ktoré vám uľavia od bolesti chrbta

 

Komentáre