Doprajte si zdravé pomôcky,

vďaka ktorým si uľavíte od bolesti chrbtice

canagel

Canagel  je prémiovým chladivým gélom na chrbát a kĺby. Vďaka obsahu konopy, konopného oleja, čertovho pazúra, kostihoja, Boswellie a mentolu sa vyznačuje rýchlym účinkom úľavy od bolesti chrbta, natiahnutých svalov a veľkých kĺbov.  Jeho výhodou je, že ho môžete práve teraz získať s 30%-nou zľavou.

Biofreez gel je super chladivý gel. Dočasne zmierňuje svalovú bolesť v šiji, medzi lopatkami, v krížoch. Využíva sa i na upokojenie bolesti pri artritíde a artróze.  Často ho využívajú športovci počas zápasu ale aj na upokojenie bolesti po výkone. Osobne som ho skúšal. Hlavne v lete som ocenil jeho chladivé účinky pri únave chrbtových svalov po futbale.

ozonicon-gel

Ozonicon gel  rýchlo upokojuje bolesť.  Slúži na upokojenie bolesti kolien, ramien a chrbtice. Zmierňuje zápaly šliach a svalov. Možno ho použiť na zmiernenie bolesti spôsobené artrózou, artritídou, reumou a osteoartrózov, pri seknutiach v krížoch, krčnej a hrudnej chrbtice. Je vhodný pre deti od 2 rokov a môžu ho užívať aj tehuľky.

Anatomický vankúš Siena s príjemným a chrbtici prispôsobivým dizajnom je  vyrobený z pamäťovej peny. Vďaka jeho prispôsobivému tvaru je vhodný pre Vás, ktorí spíte na boku alebo na chrbte. Dokonale podporí správnu pozíciu Vašej krčnej chrbtice a hlavy po celú noc.  Rozmer vankúša je 30X50 cm a za jednu cenu dostanete dva vankúše.

matrac-pre-podporu-chrbtice

Matrac iMemory S Plus je vysokokvalitným 3-zónovým hypoalergénnym matracom o hrúbke 20 cm.  Vďaka jeho prispôsobivej tvrdosti (od mäkkej až po veľmi tvrdú) predstavuje ideálnu podporu pre Vašu chrbticu pri každej polohe spánku a pre každú postavu. Matrac môžete testovať až 60 dní. Jeho predĺžená záruka je 15 rokov.

Akupresúrna masážna podložka, ktorú som osobne testoval, pôsobí skutočne upokojujúco. Stačí 15 minútové ležanie denne, pri ktorom dochádza k  procesu prekrvenia. Následne prichádza úľava. Po dlhodobom používaní sa budete cítiť vitálnejší a bez bolesti. Výhodou je, že raz investujete a vydrží Vám na celý život. Niektorí môžu byť citlivejší na pichliačiky.

bedrova-opierka-na-podporu-chrbtice

Bedrová opierka je vhodnou pomôckou pre správnu hygienu chrbtice. Zabezpečuje optimálnu a neutrálnu pozíciu celej chrbtice, pri ktorej sú platničky a svaly chrbta minimálne zaťažované.  Je skvelým pomocníkom pri dlhodobom sedení doma, v kancelárii, aute.  Súčasťou bedrovej opierky  je i  gélový termoobklad s chladivou i hrejivou funkciou

zdravotna-stolicka-spinergo

Zdravotná stolička Spinergo sa odlišuje od tradičných stoličiek špeciálnym sedadlom, ktoré sa vďaka patentovanému mechanizmu pohybuje vo všetkých smeroch. Stolička Spinergo je určená na statické i dynamické sedenie, odľahčuje chrbtové svaly, podporuje zdravé držanie tela a zabraňuje poškodeniu chrbtice.

mechanika-chrbta

V knihe Mechanika chrbta Vám svetový špecialista na pohybový aparát Stuart McGill, PhD a jeho tím názorne odhaľujú hlavné príčiny bolesti chrbtice, nový a účinný terapeutický prístup uzdravenia chrbtice a zároveň upozorňujú na mýty a nepravdy týkajúcich sa liečby chrbtice. Kniha vhodná pre Vás, ktorí trpíte vysunutými platničkami alebo ischiasom.

inverzna-lavica-best-fitness-na-bolest-chrbtice

Inverzná lavica je geniálnou cvičebnou pomôckou , vďka ktorej si uľavíte i od bolesti chrbta. Pomáha dostať vaše svaly, kosti, kĺby a vnútorné orgány do rovnováhy.

balancne-podlozky-na-bolest-chrbtice

Vďaka cvičeniu na balančných podložkách sa môžete postupne prepracovať k stabilnejšiemu telu. Vaše svaly, väzy, šľachy a kĺby získajú späť svoju funkčnosť.

pilates-penovy-valec

Vďaka pilates penovému valcu si zmobilizujete a uvoľníte hrudnú chrbticu. Môžete ho využiť n na lepšie prekrvenie a uvolnenie svalov chrbta a iných častí tela. 

horcikovy-olej-renovality

Horčíkový olej zmierni akútne i chronické bolesti chrbtice.  Vhodný pre artritídu, fybromyalgiu a kĺby. 6-krát účinnejší a lepšia vstrabateľnsosť ako pri ústnom požití.

podlozka-na-cvicenie-na-bolest-chrbtice

Vychutnajte si pohodové a príjemné zdravotné cvičenie vďaka podložke na cvičenie. Môžete ju využiť kdekoľvek doma, v práci alebo aj pri cvičení v telocvični.

balancna-podlozka-na-stabilitu

Vďaka cvičeniu na balančnej podložke sa môžete postupne prepracovať k stabilnejšiemu telu. Vaše svaly, väzy, šľachy a kĺby získajú späť svoju funkčnosť.

masazny-valec

Myofasciálne masážne válce prispievajú k obnove pružnosti vašich svalov, pomáhajú odstrániť svalovú i kostrovú nerovnováhu a bolesť chrbtice  

tejpovaci-paska-kinezio

Vďaka Kinesio tejpingu si uľavíte od bolesti svalov,vzvýšite hybnosť kĺbov, znížite svalovú únavu, uľaviíte od bolesti v šiji, zmiernite zápaly a zmiernte bolesti v krížoch.