Pomôcky a prípravky ako súčasť stratégie pre upokojenie bolesti chrbtice

Na tejto stránke je zoznam pomôcok a prípravkov, vďaka ktorým si uľavíte od bolesti chrbtice.

Tu by som chcel upozorniť, že uvedené pomôcky a prípravky môžu dočasne znížiť Vašu bolesť chrbtice ale neriešia príčinu bolesti.

Avšak aj napriek tomu hrajú veľmi dôležitú úlohu pri upokojení bolesti v akútnych stavoch. Rovnako majú zmysel pri upokojení chronických bolestí v tom zmysle, aby ste sa mohli venovať  aktívnej liečbe zameranej na zdravý pohyb a cvičebné terapie.

Biofreez gel je super chladivý gel. Dočasne zmierňuje svalovú bolesť v šiji, medzi lopatkami, v krížoch. Využíva sa i na upokojenie bolesti pri artritíde a artróze.  Často ho využívajú športovci počas zápasu ale aj na upokojenie bolesti po výkone. Osobne som ho skúšal. Hlavne v lete som ocenil jeho chladivé účinky pri únave chrbtových svalov po futbale.

matrac-pre-podporu-chrbtice

Matrac iMemory S Plus je vysokokvalitným 3-zónovým hypoalergénnym matracom o hrúbke 20 cm.  Vďaka jeho prispôsobivej tvrdosti (od mäkkej až po veľmi tvrdú) predstavuje ideálnu podporu pre Vašu chrbticu pri každej polohe spánku a pre každú postavu. Jeho poťah z pamäťovej peny môžete prať v práčke. Výhodou je, že tento matrac môžete testovať až 60 dní. Jeho predĺžená záruka je 15 rokov.

Akupresúrna podložka, ktorú som osobne testoval, pôsobí skutočne upokojujúco. Stačí 15 minútové ležanie denne, pri ktorom dochádza k  procesu prekrvenia. Následne prichádza úľava. Po dlhodobom používaní sa budete cítiť vitálnejší. Výhodou je, že raz investujete a vydrží Vám na celý život. Niektorí môžu byť citlivejší na pichliačiky.

bedrova-opierka-na-podporu-chrbtice

Bedrová opierka je vhodnou pomôckou pre správnu hygienu chrbtice. Zabezpečuje optimálnu a neutrálnu pozíciu celej chrbtice, pri ktorej sú platničky a svaly chrbta minimálne zaťažované.  Dokonale kopíruje tvar tela a pomáha predchádzať vzniku bolesti chrbta. Je skvelým pomocníkom pri dlhodobom sedení doma, v kancelárii, aute.  Súčasťou bedrovej opierky je  i  gélový termoobklad s chladivou i hrejivou funkciou

zdravotna-stolicka-spinergo

Zdravotná stolička Spinergo sa odlišuje od tradičných stoličiek špeciálnym sedadlom, ktoré sa vďaka patentovanému mechanizmu pohybuje vo všetkých smeroch. Stolička Spinergo je určená na statické i dynamické sedenie, odľahčuje chrbtové svaly, podporuje zdravé držanie tela a zabraňuje poškodeniu chrbtice.

anatomicky-vankus-pre-podporu-chrbtice

Anatomický vankúš Siena s príjemným a chrbtici prispôsobivým dizajnom je  vyrobený z pamäťovej peny. Vďaka jeho prispôsobivému tvaru je vhodný pre Vás, ktorí spíte na boku alebo na chrbte. Dokonale podporí správnu pozíciu Vašej krčnej chrbtice a hlavy po celú noc.  Je príjemne priedušný a svieži. Poťah je snímateľný a môže sa prať  v práčke pri 40℃. Rozmer vankúša je 30X50 cm a za jednu cenu dostanete dva vankúše.